URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş,  SC Proje Yönetim Danışmanlık Tur. ve Tic. Ltd. Şti, ve Hace Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 12UY0056-3/01 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3/00 Panel Kalıpçı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri olan 12UY0056-3/01 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3/00 Panel Kalıpçı branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş., 12UY0056-3/01 İskele Kurulum Elemanı, 12UY0050-3/00 Panel Kalıpçı branşlarında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş SC Proje Yönetim ve Hace Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları SC Proje Yönetim ve Hace Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi