ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında URTİM; çevre yönetimi esaslarını, faaliyet gösterilen ülkelerin çevre mevzuatının yanı sıra, çevre yönetimine yönelik uluslararası sözleşmeler, standartlar ve ulusal mevzuat çerçevesinde belirlenen temel ilke ve prensipler oluşturmaktadır.

URTİM KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. olarak, Hadımköy / İSTANBUL / TÜRKİYE adresinde, metal hammaddeler kullanarak, kalıp iskele sektöründe kullanılan ürünlerin üretimini yapmaktadır. Faaliyetlerin devamı gerekliliği için doğal kaynakların (elektrik, su, doğalgaz vb.) tüketimi kontrolü gerçekleştirilerek tüketim hedefleri ile doğal kaynak israfının önüne geçmek amaçlanmıştır.

Çevre yönetim sistemlerinin ISO 14001 uluslararası standartlar çerçevesinde belgelendirilmesi, enerji ve su verimliliği alanında en iyi uygulamaların hayata geçirilmesi, sıfır atık düzeyine ulaşılmasına yönelik çalışmaların başlatılması, yeşil satın alma ve çevre dostu ürün uygulamalarının hayata geçirilmesi, iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve çevre bilincinin toplum genelinde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yürütmeleri beklenmektedir.