Frameset Dairesel Kalıp Sistemi

Frameset Dairesel Kalıp Sistemi

FRAMESET Dairesel formlu betonarme perdelerde kullanılan sac yüzeyli bir kalıp sistemidir. Farklı çaplarda pratik kullanım imkanı sağlar . Dayanıklı aksesuarlar sayesinde uzun süreli kullanımı mümkündür.

 

FRAMESET Dairesel Kolon Kalıpları ile ankraj mili ve ilave takviye kuşakları kullanılmadan güvenli ve pürüzsüz beton dökümü yapılabilir. İki ayrı yarım daire şeklinde imal edilen panolar FS MAX 80 KİLİT yardımıyla güvenli bir şekilde bağlantı sağlanır.

 

İstenilen farklı beton basınçlarında (kalıp yüksekliği , beton döküm hızı , v.b. sebeplerden kaynaklı ) emniyetli döküm yapabilmek için kilit sayısını artırmanız yeterli olmaktadır.

 

Paneller şantiyeye kullanıma hazır halde gönderilmektedir. Projenin ilk süpervizörlük aşamasında monte edilen panolar döküm sırasında rahatlıkla sirküle edilebilmektedirler. Böylece hızlı bir sirkülasyon elde edilmektedir.

 

FRAMESET Dairesel kolonlar tamamen çelikten imal edilmektedir. Yarım daire şeklinde iki ayrı panodan imal edilirler ve bu dairelerin birleşim yerlerinde FRAMESET özel kesit formlu profil kullanılmaktadır. Bu profil üzerinde 40 cm ara ile ankraj delikleri açılmıştır. Bu deliklere tie-rodlar bağlanarak oldukça yüksek beton basınçlarını karşılayabilecek bir kalıp sistemi tasarlanmıştır.