SKYSET® ALUMİNYUM PANEL DÖŞEME KALIP SİSTEMİ

SKYSET® ALU Panel Sistemi kolay kurulabilen, işçilik ve proje zamanından tasarruf sağlayan yeni nesil döşeme kalıp sistemidir.

 

SKYSET® ALU Panel Döşeme Kalıp Sistemi, bir kişinin rahatlıkla taşıyabileceği hafifliği sayesinde vinç kullanılmadan kurulabilmektedir. 7 farklı boyut seçeneği ile her türlü tasarıma uygun bir şekilde uygulanabilen sistem, yön değiştirme özelliği ile 90° bağlantılar yaparak proje bitişlerinde pratik çözümler sunar. Alternatif dikme aralıklarında beton döküm imkanı sağlayan sistem, inşaat projelerinde esneklik ve verimlilik sağlar.

 

Daha önce Flexdeck Panel Döşeme Kalıp Sistemi olarak bilinen döşeme kalıp sistemi, 2022 yılının sonlarında SKYSET ALU Panel Döşeme Kalıp Sistemi olarak geliştirildi ve daha başarılı bir hale getirildi. Yeni yapısıyla daha basit ve kolay kurulum, güvenilirlik ve yüksek işçilik kalitesi sunan bu sistem, şimdiye kadar çeşitli projelerde kullanılmış ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Hafiftir;

Her bir komponent maksimum 30 kg’dır. Bir kişinin bile rahatlıkla kaldırabileceği bu hafiflik sayesinde vinç kullanımına gerek kalmaz.

Uzun ömürlüdür;

Alüminyum profilden tasarlanan ana kirişler, H20 ahşap kirişlere göre çok daha yüksek dayanım ve çevre koşullarına karşı çok daha uzun ömür sağlar.

Daha az prop kullanımı;

Özellikle ayarlanabilir proplar sayesinde daha az çeşit prop kullanılmakta, böylelikle , hem üreticiler hem de kullanıcılar açısından optimum fayda sağlayan, daha düşük maliyetli proje çözümü gerçekleştirilmektedir.

Döşeme kalıbı altında daha geniş kullanım alanı;

Sistem bileşenlerinden kaynaklanan özellikler sayesinde, döşeme kalıbı altında diğer kalıplara nazaran daha geniş ve daha kullanışlı çalışma alanları sunmaktadır.

Montaj kolaylığı sağlar;

Panolar, doğrudan düşer başlıklar üzerine konumlandırılır, ek herhangi bir bağlantı aparatına (cıvata, pim-kopilya vb) ihtiyaç duyulmaz.

Demontaj kolaylığı sağlar;

Düşer başlıklar sayesinde bütün döşeme kalıbı elemanları proplar indirilmeden sökülebilir, panolar rahatlıkla aşağıya alınabilir.

Şantiye ortamında hızlı sirkülasyon sağlar;

Bu montaj-demontaj kolaylığı ve hafifliği sayesinde, sistem elemanları hızlı şekilde bir sonraki döküm alanına sevk edilebilir.