Woodset Ahşap Kirişli Kolon Kalıp Sistemi

Woodset Ahşap Kirişli Kolon Kalıp Sistemi

WOODSET® Kolon Kalıp Sistemi; plywood, ahşap kiriş, ayarlanabilir kolon kuşağı ve ayarlanabilir köşe gönyesi olmak üzere 4 ana elemandan oluşur.

 

 

WOODSET® Kolon Kalıp Sistemi farklı projelere ve dayanımlara göre uyarlanabilen esnek bir sistemdir. İki tip ayarlanabilen kolon kuşağı ( 115 cm ve 145 cm ) ve gönye elemanları vasıtasıyla 20/20 ‘den 100/100 ‘e kadarki kare ve dikdörtgen kolonların 5’er cm lik artışla bütün ölçüleri elde edilebilir.

 

 

Ahşap kiriş ve çelik kuşak elemanlarının uyarlanması ile farklı dayanımlarda ve ebatlarda kolon kalıpları elde edilir. Proje başlangıcında hazırlanan kalıplar, proje sonuna dek demonte edilmeden vinç ile kolayca taşınır, bu sayede işçilik ve zamandan kazanılır. Maksimum 10 m yüksekliğindeki kolon kalıplarının dayanımı 90 kN/m2 dir. Diğer ölçüler için statik hesapları yapılıp sistem dizayn edilir.

 

Standart WOODSET® pano yüksekliklerinin dışında, plywood montajının herhangi bir alt kotta bitirilmesi ile ara ebatları veya H20-H20 birleştirme elemanları ile daha yüksek panoları oluşturmak mümkündür.

Kuşaklar gazaltı robotlarında otomatik olarak üretilir.